Сьогодні на ринку присутні два типи батарей – звичайні та акумуляторні. Якщо вам знадобиться джерело енергоживлення для годинників, пультів, ліхтариків, калькуляторів, то вам варто купити батарейку звичайного одноразового типу. Для приладів, рівень енергоспоживання яких зовсім невисокий, такий вибір буде оптимальним за ціною та якістю. Акумуляторні батареї необхідні в тому випадку, якщо є потреба їх багаторазового використання. Йдеться переважно про технічні засоби, яким знадобиться великий обсяг енергії. Це насамперед цифрові фотоапарати, смартфони та ін.
Типи акумуляторних батарей за хімічним елементом
На сьогодні існує чотири типи акумуляторних батарейок за їх хімічним елементом. Це моделі:
- літій-іонні;
- нікель-кадмієві;
- нікель-металогідридні;
- нікель-металогідридні з низьким самозарядом.
Кожна з моделей має свої переваги та недоліки. Так, акумуляторні нікель-кадмієві батареї (форма Крона) демонструють стійкість до різних температурних режимів, при цьому вони порівняно дешеві. Але з кожною наступною підзарядкою вони постійно втрачають ємність. До того ж, вони токсичніші, ніж інші екземпляри.
Нікель-метал-гідридні батареї забезпечують стабільну напругу та мають велику ємність. Мінус у тому, що в ході роботи вони нагріваються, а також схильні до саморозряду. Ще одна особливість – їх не можна зберігати розрядженими.
Найякісніший варіант акумуляторної батареї – літій-іонна модель. Її плюси – мінімальний саморозряд, висока напруга, відсутність ефекту пам'яті, швидка зарядка. Але мінуси все ж таки присутні. Такі моделі демонструють нестійку роботу за умов високої чи низької температури. При цьому слід стежити, щоб вони не повністю розрядилися.
Переваги та недоліки акумуляторів
Будь-який виріб має певні переваги, але й не позбавлений недоліків. Акумуляторні батареї – не виняток. За рахунок постійної підзарядки ви зможете протягом тривалого часу користуватися однією батареєю. Це помітна економія, якщо припустити, скільки знадобилося б одноразових моделей. Серед недоліків слід зазначити тривалий час зарядки. Також знадобиться джерело живлення. Тому за певних умов такі батарейки не підійдуть. Ще одна особливість – найчастіше акумуляторні батареї необхідно зарядити перед використанням.
Як правильно підібрати батарейки?
Якщо ви розібралися з тим, які ємність та напруга вам підходять, це не означає, що ваш вибір буде гарантовано вдалим. Критеріїв, які доводиться враховувати, більше. Обов'язково звертайте увагу на дату виготовлення. Не варто купувати батарейки, які старші за один рік. Втрата потужності все одно відбувається. Тим більше не беріть товар з відкритих прилавків, особливо в зимовий час. Перед тим, як замовити акумуляторні батареї, поцікавтеся, чи в комплекті є спеціальний бокс. Він необхідний для транспортування та зберігання акумуляторів.
Купуйте елементи живлення лише у перевірених продавців. Інтернет-магазин "Огонек" – найкраще місце, де можна замовити акумуляторні батарейки оптом за вигідною ціною. Ми є офіційним дистриб'ютором багатьох провідних виробників, що дозволяє пропонувати оригінальну продукцію за гарною ціною та постійно оновлювати асортимент. Зокрема, у нас ви зможете купити акумулятори пальчикові, мініпальчикові та 18650 від:
- Videx;
- GP;
- Duracell;
- Kodak;
- Panasonic та ін.
- Сольові та лужні батареї – вибираємо найкращий варіант для домуУ побуті найчастіше використовуються батарейки сольового чи лужного типу. Кожен із цих варіантів має свої переваги та недоліки. У цій статті ми спробуємо розібратися в тому, який тип батарей краще в конкретних умовах.